Mikronize Kalsiyum Karbonat sektörüne hizmet vermek amacıyla 2009 yılında kurulan Ege Ay Mikronize 2013 yılının son aylarında üretim faliyetlerine başlamıştır.

21500 m² üzerine kurulu 8000 m² kapalı alana sahip üretim tesisimiz Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde bulunmaktadır.

Türkiye'deki en büyük Kalsit öğütme değirmenleri arasında yerini alan bilyalı değirmeni bünyesinde bulunduran fabrikamızda üretimin her aşamasında otomasyon sistemi aktif olarak kullanılmaktadır.

Yeryüzündeki en saf ve beyaz Kalsit yataklarının bulunduğu Orta Anadolu bölgesindeki Niğde ve Aksaray rezervlerimizden elde edilen hammaddeler firmamız bünyesinde bulunan laboratuarda kontrol edildikten sonra üretime alınmaktadır.

Öğütülmüş kaplanmış ve granül kalsiyum karbonat olarak üç ürün grubunun bulunduğu firmamızda ürünler ve markası adı altında piyasaya sunulmaktadır.

Kaliteden ödün vermeyen üretim kontrol ve ürün geliştirme anlayışını ilke edinmiş olan şirketimiz Türkiye pazarının yanı sıra Rusya, Kafkaslar, Kuzey Afrika ve Ortadoğuda da adından söz ettirmeye başlamıştır.

ISO 9001:2008, ISO 14001, OHSAS 18001 Entegre Yönetim Sistemi ile yönetilen firmamız ayrıca Ghost-R ve Food Grade Quality belgelerine de sahiptir.

Ege Ay Mikronize olarak amacımız, son teknoloji ve ileri proseslerle hammaddeyi yüksek kalitedeki öğütülmüş, kaplanmış ve granül kalsiyum karbonata dönüştürerek müşterilerimizin üretim proseslerine değer katmaktır.